Basın Odası

Best Price Guarantee

Select Hotel
Check-In
Check-Out
Adult
Children
Reservation

Press Releases

Yeni nesil bir otel yönetimi şirketi: Richmond International!

Çeyrek asra yakın köklü ve başarılı geçmişi ile Türk turizminin en değerli ulusal markalarından biri olan Richmond, uluslararası otel yönetimi şirketi Richmond International ile sektöre yeni bir boyut getiriyor!

Richmond otellerinin yanında Capitol Alışveriş Merkezi ve Sahibinden.com gibi farklı yatırımları bulunan Aksoy Grup’a bağlı olarak faaliyet gösteren Richmond International, uluslararası turizm arenasında işletme, danışmanlık ve eğitim hizmetleri sunmak amacıyla kuruldu.360˚ otel işletmeciliği vizyonuna sahip Richmond International, grubun üstün misafirperverlik anlayışını, bilgi birikimini ve hizmet kültürünü, Türkiye’nin ve dünyanın farklı köşelerinde yer alan yatırımcıların projelerine aktarmayı planlıyor.

Grup bünyesinde Richmond İstanbul, Richmond Nua Wellness-Spa, Richmond Ephesus, Richmond Pamukkale Thermal otellerinin yönetimini üstlenen Richmond International, şehir otelciliği, destinasyon SPA, resort ve termal turizm gibi farklı otelcilik tecrübeleri ile turizm yatırımcılarını geleceğe taşıyan iş ortağı olarak faaliyet gösteriyor. Türk misafirperverlik anlayışını, global turizm işletmeciliğinin üst düzey standartlarıyla buluşturarak, otel yatırımcıları ile karşılıklı değer katan projeler geliştirmek; uzun vadeli ve seçkin işbirlikleri kurmak esası ile çalışan Richmond International, Richmond etiketi ile her biri global bir marka olarak kabul görülmüş yeni işletmeler yaratmayı amaçlıyor.

Önümüzdeki 10 yıl içinde Türkiye’de 10, başta komşu ülkeler olmak üzere yurt dışında 5 yeni Richmond markası kurmayı amaçlayan Richmond International Hotel Management Company’nin hizmet alanları arasında fizibilite çalışmaları, teknik danışmanlık, yönetim sözleşmesi, franchise sözleşmesi, açılış öncesi hizmetler, yönetim danışmanlığı yer almaktadır.

RICHMOND NUA WELLNESS-SPA
Avrupa’nın en donanımlı, Türkiye’nin ise ilk ve tek destinasyon spa oteli olan Richmond Nua Wellness-Spa, son olarak World Luxury Hotel Awards tarafından farklı ülkelerdeki tatil severlerin oyları ile “Spa Country Winners” kategorisinde "Best Luxury Wellness-Spa" ödülüne layık görüldü. İstanbul’a bir buçuk saat uzaklıkta, Sapanca Gölü kenarında doğa içinde sevdiklerinizle olmak istiyorsanız, Richmond Nua sizler için vazgeçilmez bir seçenek olacak. Nua ayrıca; sıcaklıkları 35 ile 100º arasında değişen farklı buhar odaları ile de eşsiz. Nua’da yer alan Salt Jacuzzi (Mineral Tuz Jakuzi), Jet Pool 117 (117 Jetli Jakuzi), Ottoman Steam Bath (Osman Buhar Banyosu), Salt Inhalation Steam Bath (Tuz Soluma Buhar Banyosu), Herbal Steam Bath (Bitkisel Buhar Banyosu), Laconium (Roma sitili kuru banyo), benzersiz çift katlı Fin kelo kütüklerinden yapılmış Loft Sauna, Ice Grotto (Buz odası), Tepidarium (Isıtılmış Seramik Yataklar), Water Beds (Isıtılmış Su Yatakları), Day Dream (Yıldızlı Dinlenme Alanı), Aqua Cave (Mağara macera duşu), Snail Showers (Salyangoz Duşlar), gibi alanlar modern bir SPA teknolojisi ile bir arada sunuluyor.